Гібіскус трав'янистий – рекомендації по вирощуванню
Рясноквітнучий багаторічний кущ h=1.5-1.8 м з ефектними квітами d=17-27 см, які часто з’являються парами з рожевими, малиновими, білими з червоним зівом, з темно-червоними перламутровими пелюстками, з гофрованим і хвилястим краєм, пронизані “венами”, з 50%-м перекриттям пелюсток. Соковиті, примітні, нікого не залишають байдужими, роблять цю рослину прикрасою літа.
Гібіскуси потребують багато сонця, простору і багатий вологий ґрунт.
Потребують багато сонця, простору і багатий вологий ґрунт. Обов’язкові регулярні підкормки і мульчування. При весняному посіві в березні на розсаду квітнуть в перший рік. Зимують підгорнутими, не переносять застою води в зоні коріння.
В результаті пластичності гібіскусів, їх схильності до розщеплення при насіннєвому розмноженні, не завжди гарантована повна схожість з початковими формами, з’являються і нові гібриди.
Підготовка насіння до пророщування
Навесні (в березні) або влітку (в червні) насіння замочують в розчині стимулятора (епін, мегафол, гумат, циркон, ROST-концентрат тощо) строго за інструкцією. Насіння перемішують у розчині 2-3 хвилини, витримують близько 6 годин. Після замочування насіння розміщують у вологу серветку, вкладену в привідкритий поліетиленовий пакет. Через 17-20 годин найсильніше насіння дає паростки. Через 3-5 днів більшість насіння прокльовується.
Замочування насіння в стимуляторі дозволяє прискорити проростання.
Посів пророщеного насіння
Проросле насіння висаджують в підготовлені стаканчики з родючим ґрунтом, присипають на 0,4 см і прикривають другим стаканчиком або плівкою. Насіння, що не проросло, розміщують на дверцята холодильника на 10 днів, потім сіють, сходи з’являються протягом тижня.
Сходи з’являються швидше, якщо насіння пророщене.
Вирощування сіянців
Сіянці тримають в світлому місці, поливають по мірі підсихання ґрунту. У відкритий ґрунт висаджують після загартовування протягом 10-15 днів, на сонячну ділянку, на відстані 30-35 см один від одного. Добре мульчують перепрілим гноєм, листяною землею, що дозволяє відмовитись від рихлення, зберегти цілісність кореня, скоротити підгодівлі і поливи.
Мульчування дозволяє зберегти вологу і уникнути частих поливів.
Підгодівля для стимуляції цвітіння
Підгодівлі по листу у вечірній час в стадії бутонізації сприяє більш ранньому цвітінню, значно збільшують діаметр квітки і його яскравість. В сильну спеку бажано уникати підгодівлі під корінь. При дотриманні агротехнічних прийомів посіяні на розсаду гібіскуси квітнуть в липні-серпні.
Правильна підгодівля може значно збільшити діаметр квітки.
Обрізка і захист на зиму
Під зиму стебла зрізають до 30 см, обов’язково підгортають з настанням морозів. В кінці березня розгортають в два прийоми. При ретельному дотриманні агротехнічних прийомів ця рослина може рости на одному місці до 15 років.
Обрізка до 30 см забезпечує краще зимування рослини.
Підготовка до зими
Під зиму рослину поливають, з настанням морозів підгортають звичайною садовою землею з додаванням перегною, хвої чи соломи. В холодні зими укриття має бути не менше 15 см.
Укриття на зиму допомагає зберегти рослину від морозів.
Догляд навесні та розмноження діленням
Навесні рослини поливають блідо-рожевим розчином марганцю, в травні гібіскуси знову починають рости. Ділення кущів бажано проводити на третій рік, навесні або восени. На кожне ділення має бути сухий пагін, зелений біля основи, мінімум одна брунька і трішки коріння. Садити потрібно не глибоко, як піони, щоб 1 см живої зеленої частини, що біля коріння, знаходився над ґрунтом. Поки рослина не почне активно рости, поливають за необхідністю. З травня полив збільшують. В червні бажані підгодівлі ROST-концентратом, фосфорно-калійними добривами з мікроелементами.
Ділення кущів рекомендується проводити на третій рік.
Вибір сортів
Вибрати різноманітні сорти та види гібіскусів можна, переходячи за посиланням: